Ekologiczne i wygodne  czyściwa przemysłowe
Czyściwa pochłaniające olej mogą być przeznaczone do wielokrotnego użytku. Dzięki czemu zakład nie produkuje śmieci, a co za tym idzie, nie musi prowadzić specjalnej dokumentacji odpadów. Jest to niezwykle ekologiczne rozwiązanie.

Warsztaty samochodowe
W warsztatach samochodowych często jest głośno oraz brudno. Nie wynika to jednak z niechlujstwa, a ze specyfiki pracy, jaką wykonują mechanicy. W zależności od wielkości zakładu codziennie warsztat odwiedza od kilku do kilkudziesięciu klientów, którzy zgłaszają usterki w swoich samochodach. Oczekują szybkiej i profesjonalnej obsługi. Mechanik używa na co dzień wielu narzędzi, bez których nie byłby w stanie wykonywać swojej pracy. Ponadto musi je regularnie czyścić, aby nie tylko zachowywać je w dobrym stanie, ale również ułatwić sobie pracę. Czyste narzędzie nie wypada z ręki i umożliwia szybsze działanie. Podobnie jest z częściami instalowanymi w samochodzie, które wymagają wyczyszczenia przed montażem. Odpowiednio trwała i chłonna ścierka jest bardzo pomocna. Warto więc zainteresować się tekstylnymi czyściwami przemysłowymi do narzędzi oraz maszyn zabrudzonych smarami, olejami czy innymi tłustymi cieczami. Dzięki siatkowanej strukturze czyściwo jest bardzo chłonne i wchłania zabrudzenia do wewnątrz. Z reguły czyściwa są dostarczane wraz ze specjalnymi kontenerami do ich przechowywania, co zapewnia ich bezpieczne składowanie.

Profesjonalne czyszczenie maszyn i narzędzi
Warsztaty samochodowe, linie produkcyjne, zakłady obróbki skrawaniem czy zakłady drukarskie to miejsca, w których maszyny oraz narzędzia odgrywają ważną rolę. Bez nich pracownik nie dałby rady naprawić samochodu czy wyprodukować do niego odpowiednich części. Równolegle niezwykle istotne jest utrzymywanie ich w dobrym stanie, a co za tym idzie, dbanie o czystość. Przykładowo, oddając samochód do warsztatu samochodowego, widzimy mechanika, który trzyma w ręku narzędzie ubrudzone olejem lub smarem. Są to substancje niezwykle śliskie. Wystarczy chwila, aby przy dużym nacisku, podczas wykonywania pracy śrubokręt czy klucz wypadł z ręki. Są to sytuacje nie tylko spowalniające pracę, ale również niezwykle niebezpieczne. Rozwiązaniem może się okazać skorzystanie z usługi „wynajmu czystości”, w ramach której firma świadcząca takie usługi wyposaża zakłady w tekstylne czyściwa przemysłowe, które przeznaczone są do czyszczenia maszyn oraz narzędzi. Zakład nie wytwarza w ten sposób odpadów, a co za tym idzie, zmniejszają się koszty prowadzenia dokumentacji dotyczącej ich utylizacji.

Proekologiczna działalność firmy zapewnia wszechstronną dbałość o przestrzeganie przepisów o ochronie środowiska naturalnego, transporcie i unieszkodliwianiu odpadów